www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz |

Na lokálky Blatenska, Březnicka a Rožmitálska vyjede parní vlak

2022-09-02 08:53:55 | České dráhy, Mgr. Petr Pošta ©

Pomezí Plzeňského, Jihočeského a Středočeského kraje se první zářijovou sobotu stane dějištěm nevšední podívané. České dráhy vypraví parní vlak, který postupně projede tzv. blatenské lokálky. Vlaková souprava bude sestavená z historických osobních vozů a v jejím čele pojede lokomotiva 310.072 Kafemlejnek.

Foto

Na lokálky Blatenska, Březnicka a Rožmitálska vyjede parní vlak.
(Foto České dráhy)

Ráno vyjede z Nepomuku a postupně sveze fanoušky železniční nostalgie do Blatné, Březnice a Rožmitálu pod Třemšínem. Odpoledne se pak vrátí zpět do Nepomuku. Jízdenky budou v prodeji přímo ve vlaku.

Parní vlak projede v sobotu 3. září 2022 malebnou krajinu Blatenské pahorkatiny a jižní části Brd. Začínat bude v 9:00 v Nepomuku, odkud pojede přes Kasejovice a Lnáře do Blatné (příj. v 10:38). Z této železniční stanice bude v 11:26 pokračovat přes Bělčice do Březnice (příj. ve 12:22) a nakonec projede i lokálku do Rožmitálu pod Třemšínem, kam přijede ve 13:10. Na zpáteční cestu se souprava vydá po stejné trase. Odjezd z Rožmitálu bude ve 13:35, z Březnice ve 14:45 a z Blatné v 16:25. Cílovou stanicí bude Nepomuk, kam vlak přijede v 17:58.

Kromě samotné jízdy historickým vlakem se cestující mohou těšit i na další zajímavosti. V areálu železniční stanice Kasejovice mezi Nepomukem a Blatnou si budou moci prohlédnout budovu bývalé vodárny, která bude tento den otevřena pro veřejnost. Ve stanici Rožmitál pod Třemšínem pak bude v době pobytu parního vlaku připravena výstavka o historii tamní tratě a prodej upomínkových předmětů.
Jízdné v parním vlaku po tzv. blatenských lokálkách

V parním vlaku bude platit zvláštní jízdné. Děti od 6 do 15 let budou mít slevu 50 %, děti do 6 let pojedou bezplatně bez nároku na místo k sezení. Prodej jízdenek bude zajištěn přímo ve vlaku.


České dráhy, Mgr. Petr Pošta ©


Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka