www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz |

V CHKO Brdy policisté dohlížejí na veřejný pořádek

2021-09-01 08:19:36 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Již šestým rokem má obvodní oddělení Příbram-venkov na starost středočeskou část Chráněné krajinné oblasti Brdy s rozlohou kolem 175 km2, kde policisté dohlížejí na veřejný pořádek. Jedná se o velmi rozhlehlé území mnohdy s nepřístupným terénem, proto se vznikem chráněné oblasti přibyla na služebně nová technika, jako jsou terénní vozidla, čtyřkolky a drony.

Foto

(Foto PČR)

Při práci v terénu bude od letošního léta také nápomocná nová Škoda Kodiaq, která vystřídala octavii.

Během letních prázdnin zaznamenaly hlídky v CHKO osmdesát porušení dopravních předpisů, jednalo se o neoprávněné parkování a porušení režimu vjezdu. Někteří občané nevědí, že i když se u lesa nenachází zákazová dopravní značka, nemohou dle zákona o lesích do nich vjíždět, ani v nich motorovými vozidly stát. Ve správním řízení jim pak hrozí pokuta ve výši až pěti tisíc korun. Řidiči také nesmí zastavit a stát na silniční vegetaci, což jim ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích. Na místě pak mohou policisté uložit pokutu až dva tisíce korun.

Dále v létě zjistili příslušníci policie u jednoho řidiče projíždějícího přes chráněnou oblast, že usedl za volant pod vlivem alkoholu. Jedenkrát také řešili případ rozdělaného ohně na Valdeku, za což hrozí přestupcům ve správním řízení až patnácti tisícová pokuta.PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka