www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz |

Turistickou linkou z Příbrami až na okraj Brd

2021-06-02 10:32:26 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

V letošním roce z Příbrami vyjede turistický autobus, který nejen turisty, ale i cyklisty zaveze z Příbrami na samý okraj Brd, ve kterých jsou vyznačeny desítky kilometrů turistických tras a cyklostezek.

Foto

Cyklisté v Brdech.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Od června do září bude každý víkend a o svátcích vyjíždět turistická linka MHD 5B. Jde o projekt, který město Příbram obnovuje po třech letech. Díky tomuto spoji se turisté budou moci pohodlně přemístit jak mezi příbramskými památkami, tak se v klidu během pár okamžiků dostat až na okraj CHKO Brdy bez nutnosti použití vlastního automobilu.

„Spoj, který jsme si pracovně nazvali Fabiánův expres, zajistí nejen převoz turistů, ale i cyklistů, kdy bude možné přepravit 10 jízdních kol. Pro letošní sezonu je turistická linka MHD 5B nastavena tak, že pojedou čtyři spoje v dopoledních a následně čtyři zpáteční spoje v odpoledních hodinách. Zavedení turistické linky je dalším krokem ke zpřístupnění Brd a celé naší turistické oblasti,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

První spoj turistické linky MHD 5B vyjede na svoji trasu v sobotu 5. června v 8.05 h. Autobus bude vyjíždět ze Svaté Hory projede Příbramí přes Březové Hory do Kozičína, Orlova a zpět na Svatou Horu. Jízdné je nastaveno dle platného tarifu MHD Příbram a převoz jízdních kol je bezplatný.

Již nyní můžeme prozradit, že v průběhu léta se uskuteční dvě komentované vycházky se Správou CHKO, které budou navázány na tento turistický autobus.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí

Jízdní řád turistické linky 5B - klikni pro zvětšení &arr;)Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka