www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz |

Navštivte naše krásné Brdy a zpříjemněte si pobyt v nich tzv. Bumbingem

2020-06-25 09:48:57 | Karel Urban ©

O kráse a rozmanitosti centrální části Brd toho bylo napsáno skutečně mnoho. Návštěvníci oceňují především rozlehlost a opuštěnost zdejší vrchoviny, kdy si po právu, uprostřed hustě obydlených středních a západních Čech, připadají jako v odlehlém a zapomenutém koutu země, kde si každý najde to své krásné a klidné místečko k odpočinku.

Foto

Brdy, Pilský potok.
(Foto Karel Urban)

Výlety do Brd, zejména ty pěší na celý den, vyžadují velký výdej energie a nutnost přestávky na občerstvení během náročných cest ve stylu nahoru dolu. Řada návštěvníků si přirozeně s sebou nese nejen potraviny, ale i nějaký ten „veselý kalíšek“ na povzbuzení. Soudě podle odhozených lahví a obalů jsem došel k názoru, že si řada návštěvníků neuvědomuje výjimečné a unikátní prostředí, umocněné zdravým vzduchem, kde by se měl konzumovat, v rozumné míře samozřejmě, alkohol splňující parametry medikamentu na lékařský předpis, a ne laciné lihoviny často přechovávané v plastových obalech. To si Brdy opravdu nezaslouží.

Obsah této skvělé "kouřovky" mizí stejně rychle jako odtékající voda v Pilském potoce.
(Foto Karel Urban)


Dovoluji si tedy předložit jakýsi návod, jak si zpříjemnit svůj pobyt v Brdech, i s ohledem na navštívenou lokalitu, puritáni, abstinenti, suchaři a ekologičtí aktivisti mi snad odpustí.

Pokud se budete toulat kolem brdských potoků, potůčků a říček, které mají charakteristickou nahnědlou barvu díky přítomnosti rašelinišť, kde zpravidla pramení a kterými protékají, tak doporučuji whisky chutě kouřové, slané rašeliny ze skotského ostrova Islay, protože ječmenný slad se suší nad hořící rašelinou a voda použitá k destilaci se odebírá z rašelinových jezírek. Popíjet tuto výjimečnou lahůdku na břehu brdské horské říčky je opravdový požitek.

(Foto Karel Urban)

Návštěvník samozřejmě nemůže minout krásné bučiny a solitérní duby. A protože dub a buk jsou v Brdech velcí a nerozluční přátelé, pobyt v nich vám zcela jistě zpříjemní francouzký koňak, který jak známo zraje právě v dubových sudech.

Budete li se toulat kolem rozsáhlých vřesovišť s břízami, např. v oblasti kolem Jordánu, připomínající severskou tundru a dálný východ, volte i s ohledem na bohatou brdskou vojenskou minulost ruskou vodku.


Vodka je vhodná hlavně v chladných měsících.
(Foto Karel Urban)


V rozsáhlých smrkových porostech s borovicemi a modříny, plných mechů a borůvčí a především vůně jehličí doporučuji kvalitní anglický gin.

No, a protože letošní rok a cestování k moři silně ovlivnila koronavirová pandemie, tak až budete sedět třeba na hrázi padrťských rybníků a sledovat vlnobití, nechte se unést atmosférou až do dalekého Karibiku a váš příjemný pocit zcela jistě umocní sklenka dobrého karibského rumu.

Při trochu fantazie připluje i pirátská bárka z Karibiku.
(Foto Karel Urban)


Co říci na závěr. Užijte si Brdy s kvalitními medikamenty, pijte jedině ze skla, a co si do Brd přinesete, tak si zase odneste včetně zákeřné opice, která vás může snadno přepadnout a doprovodit na cestě domů, pokud nasadíte příliš mnoho krasohledů.

Brdům zdar!Karel Urban ©


Vaše jméno:

Váš názor: Přečtěte si Kodex diskutéra.
Autor:Loyd Vloženo: 2021-08-07 14:57:24 IP: 188.72.101.***
Hi there We have just checked your turistika-brdy.cz for the ranking keywords and found that you could use a boost. If interested in getting more out of your organic efforts, kindly email us: support@digital-x-press.com thanks SEO X Press Team
Autor:Luis Vloženo: 2021-06-30 02:00:25 IP: 156.146.63.***
Hey this is Luis. I lost your number but remembered your site. Need you to contact me ASAP regarding that one deal +16106539916
Autor:Lona Vloženo: 2021-06-22 01:22:05 IP: 191.101.217.***
Let me just say your site is amazing! It is well put together and easy to navigate which is a plus. With such a nice layout you must attract a lot of visitors. I just wanted to give you a heads up because your site inspired me to build my own. I hope everything is going great and much success in your future. Thank and have the best of day!
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2020-07-02 12:57:11 IP: 194.213.41.***
Hlásím se na příští komentovanou vycházku. Přibalím ještě pravou Borovičku, zajíce na smetaně a kance se šípkovou (nebo se zelím?).
Autor:willow Vloženo: 2020-06-26 08:20:32 IP: 213.192.33.***
Dobrý den, pane Urbane, ano, umocnění požitku, který je sám o sobě dokonalý, prostřednictvím alkoholu, to je přímá cesta k závislosti. Krásně to popisuje ve své knize Paměti pijákovi Jack London. Přeji Vám proto mnoho krásných střízlivých dní :)a čistou vodu .... forever zdraví M
Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka