www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz | www.brdy-respublica.estranky.cz

Již tuto sobotu se v Brdech poběží závod seriálu Běhej lesy

2017-04-21 08:28:36 | Aneta Grabmüllerová ©

Už tuto sobotu 22. dubna vypukne na území bývalého Vojenského újezdu Brdy závod seriálu Běhej lesy. Běžci zavítají do oblasti, která se veřejnosti otevřela po 70 letech teprve loni. Organizátoři připravili pro závodníky nejen novou trasu v západní části Brd, ale i spoustu dalších zajímavostí. Na závod zbývá posledních 60 startovních čísel, přihlásit se lze již jen na místě.

Foto

(Zdroj foto: Aneta Grabmüllerová)

Trasa bývalým vojenským územím s pozůstatky benediktinského kláštera a krásná téměř nedotčená příroda. To jsou největší lákadla závodu Běhej lesy Brdy, který si budou běžci moci zaběhnout již tuto sobotu 22. dubna. Vybrat si mohou buď kratší 12km trasu nebo delší 22km trasu.

Oproti loňskému ročníku se proběhnou z vesnice Skořice západní částí Brd. Trasy je zavedou hlubokými lesy a loukami i kolem zřícenin, skalních útvarů či přes hráz Padrťských rybníků. V rámci celého závodního dne je připraven i dětský závod na 500 metrů či 1 km, který odstartuje Šárka Strachová. Pro vítěze dětských kategorií má přichystané závodní čísla ze světových pohárů.Závodníci a diváci se těšit kromě atraktivních tras a výjimečné atmosféry i na kvalitní servis a bohatý doprovodný program. Závodníci si mohou odpočinout v Birell chillout zóně či se osvěžit ve velkokapacitním stanu točeným alko i nelko pivem. V Endorphin Republic si lze otestovat špičková horská kola, vybrat nové sportovní vybavení nebo některý z upomínkových předmětů na letošní ročník Běhej lesy.

Vojenské lesy a statky ČR mají pro děti připraven program v rámci lesní pedagogiky. Nově bude také na každém závodu Běhej lesy bude fungovat tzv. Úschovna dětí, kterou si pro vás připravily Lesy ČR. Děti vám pohlídají zkušené vychovatelky.

Na závod závod Běhej lesy Brdy zbývá už jen posledních 60 čísel. Registrace jsou možné již jen v den závodu na místě.Aneta Grabmüllerová ©


Jiří Jiroušek - www.nebeske.cz - Střední Brdy
Nádherné fotografie Brd z motorového paraglidu

Life Gym Příbram
Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka