www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz |

Drony odhalily tábořiště v chráněné oblasti

2018-07-18 08:49:51 | PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©

Dne 13. července prováděli policisté nad Chráněnou krajinnou oblastí Brdy monitorovací lety s dronem. Přitom odhalili dvě tábořiště s rozdělaným ohněm, v chráněné oblasti je však velmi vysoké riziko vzniku požárů.

Foto

Drony odhalily tábořiště v chráněné oblasti.
(Foto PČR)

Pozemní hlídka okamžitě vyjela na místo. Chvíli před devátou hodinou večerní u dopadové plochy Jordán, v místě zvaném Parmova nádržka, nalezla tři ženy ve věku 52 - 62 let, které zde měly přístřešky a nad rozdělaným ohněm si vařily. V půl desáté pak policisté vyjížděli k vrcholu Houpák, kde se nacházel 27letý muž, který tu tábořil a také si na ohni vařil. Svým jednáním čtveřice porušila zákon o lesích a za daný přestupek je stanovena pokuta do výše patnácti tisíc korun.

Dne 16. července navečer oznámil hajný, že na místě zvaném Seník pod Tokem stanovují dva lidé. Příslušníci policie zde našli dva muže starší 60 let. Byli značně překvapeni, že se tu nesmí tábořit. Pod dohledem strážců zákona stan sbalili a místo opustili. Nyní jim za porušení lesního zákona ve správním řízení hrozí pokuta až pět tisíc korun.

Během prvního pololetí letošního roku řešili policisté z obvodního oddělení Příbram-venkov 121 nepovolených vjezdů do chráněné oblasti, dále 14x zaznamenali neoprávněné parkování a v červnu jedno rozdělávání ohně v lese.PČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. ©


Vaše jméno:

Váš názor: Přečtěte si Kodex diskutéra.
Autor:Dana Bednářová Vloženo: 2018-09-25 13:53:10 IP: 77.48.225.***
Na Brdy se jezdilo v dřívějších dobách na vandry. Možná by nebylo špatné vybudovat oficiální místa pro přespání, Jako je to na Šumavě.
Autor:Jeník Plzeň Vloženo: 2018-07-18 21:09:41 IP: 89.102.131.***
Jo trempy budou obtěžovat, víc by se měla PČR zaměřit na nelegální vjezdy aut, to je myslím závažnější přečin.
Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka