www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz |

Běhej lesy Brdy tě zve do nepoznaných území českých lesů

2020-06-17 09:34:09 | Veronika Zárubová ©

Čtvrtá zastávka letošní sezony Běhej lesy je již za bukem. Proč si právě tento závod zaběhnout? Protože Brdy jsou přece bomba! Trasa tě zavede do dříve nepřístupného vojenského újezdu s rozsáhlými luhy a háji.

Foto

(Zdroj foto: Veronika Zárubová)

Dostaneš se do srdce CHKO Brdy, proběhneš se "Zapovězeným lesem", kolem zřícenin, skalních útvarů či po hrázi rybníků. Běhej lesy Brdy ti místní divokou přírodu chtějí přiblížit již 18. července hned několika trasami závodu.

Těšit se můžeš na krátkou (12 km) i dlouhou (21 km) trasu. Obě trasy tě zavedou na bývalé cvičné střelnice nebo k hrázi Padrťských rybníků. A že tě dlouhé trasy spíš nelákají nebo je ze zdravotních důvodů běžet nemůžeš? Tak zkus letošní novinku VoltaRUN, což je nesoutěžní okruh pro všechny věkové kategorie, doprovod závodníků, rodiny s dětmi či hendikepované. Běhej lesy myslí i na nejmenší sportovce a mají pro ně dětské závody Dr. Maxe pro všechny děti do 14 let na trasách 500 m a 1 km. 

Co tě ještě kromě krásné přírody a bezva závodní atmosféry čeká? Čisté občerstvovačky bez jednorázových kelímků, aby tvůj zážitek byl ještě více v souladu s přírodou. Novinkou je totiž speedcup, kelímek, který v mžiku sbalíš do kapsy či dlaně a po závodu ti zůstane už napořád. V cíli natáhneš krk po nové medaili, jejíž část je vyrobena z rostoucího papíru, který si můžeš zasadit. Samozřejmostí je pak šatna, úschovna, fotky z trati, mnoho zajímavých stánků v prostoru startu a cíle nebo třeba možnost testování běžeckých bot On rovnou na závodě.

Tak už neváhej, ulov si číslo, ať ti neuplave v Padrťských rybnících a registruj se taky. Čas na to máš do 15. 7. Veronika Zárubová ©


Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka